Mostanában divat lett az „utaztatás”. Általában az emberek nagy többsége kíváncsiságból felkeres egy látót, vagy utaztatót anélkül, hogy tudomással bírna a test-lélek-szellem hármasságának összefüggéséről, és ebből kifolyólag az utazás végeredménye a zavartság, vagy téves elképzelések.
Ha a kíváncsiság vezérel valakit és utazni szeretne, üljön be az autóba, vonatba, szálljon fel a repülőre, de felelőtlenül ne próbálkozzon bekukucskálni oda, ahova még nem érett meg rá.
Más a helyzet, ha vannak egyértelmű jelek arra, hogy előző életéből köszönnek vissza események. Ezek lehetnek meg nem magyarázható sérülések nyomai, felvillanó emlékek különös helyekkel, vagy személyekkel kapcsolatban.
Az újjászületés vagy reinkarnáció a buddhizmusban egy tudomány, amely leírja, hogy a tudat a fizikai test halálakor miként válik az újbóli egyesülés egyik kiváltó okává. Az új személyben a tudat nem azonos, de nem is teljesen különböző, a kettőt az ok-okozati kapcsolat tartja fenn.
A szamszara buddhista fogalom magyar fordítása „létkerék”. Jelentése a folyamatosan ismétlődő születések és halálok sorozata, amely fizikai síkon az énhez való ragaszkodásból és berögzült mintákból fakad. A kifejezés elsősorban az érzéki vágyak megtapasztalásáért és a közte elkövetett hibák kiigazításáért való folyamatos újjászületést és létezést jelenti.
Némely ember ostobaságnak tartja, ha valaki elhiszi, hogy több életünk is van a Földön. Azt gondolják, sokan csak kitalálták ezt az egészet, azért, hogy lehessem mibe fogódzni azon embereknek, akik félnek az elmúlástól. Vannak mások, akik szerint az érzékelés feletti dolgoktól való fel nem ismert félelem, vagy szűklátókörűség késztet arra, hogy a reinkarnációt, és a ma még tudományosan nem, vagy alig bizonyítható egyéb transzcendens dolgokat ne fogadjanak el.
A reinkarnáció az ember szellemi magvának, igazi énjének ismétlődő földi megtestesülése. A lélekvándorlás szerint viszont a lélek vándorol egyik testből a másikba, akár állati és növényi testekbe is, amíg végül elhal benne minden földi, testi tapasztalásból eredő fizikai vágy. Eszerint végső cél a lélek megszabadulása a folytonos újjászületéstől, miközben az ember szellemi mivoltáról nem tesz említést.
Az emberi test a fizikai világhoz tartozik, a lélek az asztrális világhoz, és a szellem, az igazi én a szellemi világhoz. Nem összekeverendő az Énnel, az Ego-val, amiben a forma világában azonosítja magát. Test az, aminek formája van.
A szellemet és a személyiséget külön kell értelmezni. A szellem, a személyiségnél sokkal összetettebb fogalmat takar. Az igazi én (magasabb én, felsőbb én, a leggyakrabban használt kifejezések) a több életbeli tapasztalatokon átment szellemi entitás, aki megtestesülései idejére a testi és lelki sajátosságaiból fakadó személyiséget, a személyes Ént alakítja ki. Így az egyéni szellem nem összességében, de megjelenik a személyiségen keresztül. Az én nem a test és a lélek, hanem aki a testben él, és lelki élményeken megy át. A felsőbb én (szellem) fizikai szinten azonosul a személyiséggel. Ergo az igazi én testesül meg, de normál ego tudatunkban személyiségként jelenik meg.
Az én minden földi léte után feldolgozza, és szellemi mivoltába integrálja a halál utáni életében mindazokat a tapasztalatokat, amik legutolsó életében voltak. Amint ez megtörténik és sikerül felkészülnie következő tapasztalatszerzésére, a vállalt feladatához keres magának földrészt, nyelvet, hazát és szülőpárt, majd ismét testet ölt.
Ha a jelen életedben jól érzed magad a bőrödben, akkor nem fontos tudnod ki voltál.
Ezzel szemben, ha bármiféle probléma, lelki gond, félelem, amitől nem sikerül megszabadulnod, akkor nincs ennél hatékonyabb és gyorsabb módszer, mely segítségével eredményt lehet elérni. Maga a reinkarnációs hipnózis önmagában véve nem terápia.
Ne abban a hitben legyünk, hogy az új inkarnációk célja a földi vágyaktól való megszabadulás. Épp ellenkezőleg: a cél, hogy minél több fejlődésre használjuk testi, fizikai életünket, de nem önmagunkra önös érdekből az érvényesülésre, hanem az igazságban és szeretetben teljes létezés kialakítására, amely nem csak önmagunknak, hanem a külvilágnak, tágabb értelemben az egész emberiségnek hasznára válik.
Az embert senki más nem tudja sem meggyógyítani, sem megtanítani semmire. Mindenki tudja kérdésére a választ, csak a megoldáshoz vezető lépések hiányoznak. Csak abban tudok hatékonyan segíteni, hogy megtalálja és felismerje a saját válaszát, mint megoldást a problémájára.
Gyógyító és egészségügyi tevékenységet nem végzek, ma Magyarországon csak orvos gyógyíthat.
Komplementer hipnoterapeuta
Ha felkeltettem érdeklődését, ha úgy érzi, hogy nem talál megoldást valamilyen problémájára, várom jelentkezését egyéni tanácsadásra vagy csoportos foglalkozásra valamelyik elérhetőségemen.